Baza noclegowa: Cisiec

Góralska Chata

34-350 Cisiec
ul. Głogowa 9
tel. 33 8642634
email: goralskachata@op.pl
strona www: http://www.beskidy.info.pl/chatagoralska

Lokalizacja:

Chata jest usytuowana w Beskidzie Żywieckim w dolinie rzeki Soły w miejscowości Cisiec Mały. Cisiec to miejscowość położona na trasie Żywiec-Zwardoń, pomiędzy Węgierską Górką a Milówką. Rzeka Soła dzieli Cisiec na Duży i Mały. Duży przez który biegnie droga na granicę Polska-Słowacja, Mały - położony jest na prawym brzegu rzeki u podnóża Małej Baraniej. Tamże biegnie droga tzw. Cesarka (Trakt Cesarski), była to najkrótsza droga łącząca Kraków z Austrią, nie przecinająca rzeki Soły. Chata znajduje się na terenie ogrodzonym, na działce liczącej ok. 17 arów. Dojazd do chaty jest prosty, nie utrudniają go warunki atmosferyczne.

Warunki lokalowe:

  • Chata jest całkowicie wykonana z drewna, stylizowana na architekturze beskidzkiej. 
  • są to 4 pomieszczenia z czego: pokój dzienny, kuchnia, łazienka, pokój – hall na poddaszu. 
  • Mieści się w niej od 8-10 osób. 
  • Całość domku jest ogrzewana kominkiem usytuowanym w pokoju dziennym. 
  • Kuchnia jest wyposażona w piec elektryczny, podręczne naczynia do gotowania oraz spożywania posiłków. 
  • Łazienka wyposażona jest w ubikację oraz prysznic i umywalkę. 
  • Z hallu można wyjść na balkon, który jest świetnym punktem widokowym na pobliskie Beskidy. 
  • W domku znajduje się lodówka i telewizor.

Atrakcje:

Głównym celem stworzenia miejsca wypoczynku, było nastawienie się na ciszę i spokój, którego brakuje naszym gościem z wielkich aglomeracji. Z dużą starannością wybudowaliśmy chatę zachowując cenne dla architektury beskidzkiej elementy, po to - aby przenieść naszych gości w klimat naszych przodków. Usytuowanie chaty na skraju wsi w pobliżu wzniesienia Małej Baraniej oraz rzeki Soły, również w pobliżu licznych miejsc spacerowych – pozwala naszym gościom na odpoczynek w ciszy i spokoju, nabranie oddechu na czas powrotu do aktywnego życia zawodowego.

Chętnie nas odwiedzają rodziny z dziećmi, gdyż teren na którym znajduje się domek jest całkowicie bezpieczny - ogrodzony. Ogród trawiasty pozwala na grę w piłkę i inne zabawy. W kącie ogrodu znajduje się piaskownica , huśtawka. Droga dojazdowa do chaty oraz pobliskie trasy rowerowe umożliwiają jazdę na wrotkach, rolkach oraz rowerach. Trakt Cesarski (100 m od chaty), jest częścią trasy rowerowej łączącej gminę Węgierska Górka z gminą Milówka. Zimą trasa ta jest świetnym miejscem do organizowania kuligów. Ok. 200 m od chaty płynie rzeka Soła, która jest wspaniałym kąpieliskiem w okresie lata.

W budynek chaty wbudowany jest kamienny komin z rusztem zewnętrznym, gdzie można grillować na świeżym powietrzu. Dla chętnych, którzy interesują się folklorem oraz tradycjami naszego regionu, także muzyką i instrumentami ludowymi, możliwe jest zorganizowanie prelekcji oraz prezentacja muzyki ludowej (występ kapeli).

< powrót

OŚRODEK PROMOCJI GMINY WĘGIERSKA GÓRKA
34-350 Węgierska Górka Os. XX-lecia II RP 12
powiat żywiecki
województwo: śląskie
NIP: 553-22-03-137

tel./ fax +48/33/864-21-87
www.wegierska-gorka.opg.pl
e-mail: wegierska-gorka@opg.pl
Czynny: od pon-pt w godzinach 8.00 - 16.00

projekt i wykonanie

© 2012 Węgierska Górka