Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 25 kwietnia 2024 imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Maraton w Myślenicach - zacięta walka i kolejne podium

Młodzi kolarze z Cięciny mogą dopisać do swojego dorobku kolejny bardzo dobry występ. W Myślenicach podczas Biekmaratonu trójka kolarzy UKS-u Masyw stanęła do rywalizacji na trasie MINI.

Na pierwszy rzut oka trasa Bikemaratonu w Myślenicach może wydawać się łatwa i krótka. Organizatorzy przygotowali, bowiem dla zawodników „zaledwie” 19 km pętlę. Jednak wystarczy spojrzeć na profil wysokości trasy, aby znaleźć haczyk. 700 m przewyższeń, szutrowe podjazdy i kamieniste zjazdy na pewno dawały się zawodnikom we znaki. Nie pomagała również pogoda. W sobotę (22 sierpnia) w Myślenicach było gorąco i duszno, co stanowiło dodatkowe utrudnienie podczas zawodów.

Trzyosobowa drużyna UKS-u Masyw Cięcina w Myślenicach zameldowała się w składzie: Rafał Loranc, Tomasz Glac oraz Jakub Ficoń. Wszyscy zawodnicy tego dnia mierzyli się z trasą MINI w swoich kategoriach wiekowych. Oprócz zawodników z Cięciny nad Rabą pojawiło się ponad 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Najlepsi zawodnicy dystansu MINI na pokonanie 19 km potrzebowali niecałej godziny. Nie inaczej było w przypadku Rafała, Tomka i Kuby. Krótki dystans i związany z nim krótszy czas pokonania trasy sprawiły, że różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami po przekroczeniu mety były minimalne. Wszystko rozstrzygało się w sekundach.

Najlepiej z trasa w Myślenicach poradził sobie Rafał, który został sklasyfikowany, jako 26 zawodnik dystansu MINI oraz trzeci zawodnik kategorii M-1. Do drugiego miejsca Rafał w sobotę stracił zaledwie sekundę. Tuż za Rafałem sklasyfikowany został Tomek, który ostatecznie zajął 28 miejsce Open i 4 miejsce w kategorii M-1. Z Rafałem przegrywając o 3 sekundy. Jako 52 zawodnik linie mety przekroczył Kuba, co dało mu 9 miejsce w kategorii M-2.

Niestety w Myślenicach nie obyło się bez odrobiny sportowego pecha. Przez całe zawody Kuba zmagać musiał się z problemami technicznymi przerzutki, natomiast Tomek i Rafał stracili kilka cennych minut wprowadzeni w błąd przez niefortunne oznakowanie trasy.

Warto wspomnieć również o klasyfikacji drużyn młodzieżowych, którą zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina w sobotę wygrali. Trójka muszkieterów z Cięciny stanęła na najwyższym stopniu podium, a za nimi sklasyfikowane zostały drużyny UKS-u Krzywaczka oraz MTB Świteź Wiązów.

Bardzo dobre wyniki z Myślenic nastrajają pozytywnie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Województwa Śląskiego w kolarstwie górskim oraz decydującą walką o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej Skandii. Oby tak dalej.