Turystyka
05-08-2015

Pracownia Edukacji Żywej zaprasza na wycieczkę przyrodniczą

Pracownia Edukacji Żywej zaprasza na wycieczkę przyrodniczą LEŚNE WĘDRÓWKI DZIECI I RODZICÓW WĄWOZEM „BEZIMIENNEGO POTOKU” NA ZBOCZU MAGURY.

DLA KOGO?

Zapraszamy rodziców z dziećmi od 5 do 10 lat. Młodsze rodzeństwo może również uczestniczyć w wycieczce, jednak wówczas należy zapewnić mu transport w nosidełku. 

WIĘCEJ O WYCIECZCE

Podczas wycieczki, wchodząc wąwozem „Bezimiennego Potoku” na Magurę, będziemy poznawać tajemnice przyrody tego miejsca. Jakie drzewa i krzewy tu rosną? Jakie zwierzęta i rośliny żyją w strumieniu, w lesie i na łące? Może któreś z nich zobaczymy? Na pewno znajdziemy ślady niektórych z nich. Zbierzemy też zioła, z których na szczycie ugotujemy herbatkę. No i przede wszystkim – będzie dużo okazji do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Pragniemy, aby nasza propozycja pomogła dzieciom i rodzicom odkryć przyrodę jako wyjątkowe miejsce spotkania, które sprawia, że więzy rodzinne zacieśniają się dzięki wspólnie przeżytym przygodom, odkryciom a może i obudzonym pasjom.

Z KIM SPĘDZICIE TEN CZAS?

Prowadzącymi wycieczkę są dr Maja Głowacka i dr Bogdan Ogrodnik z Pracowni Edukacji Żywej (zapraszamy do poznania naszej Pracowni - www.pez.org.pl). 

KIEDY?

Zapraszamy 18 sierpnia (wtorek) w godzinach od 9.00 do 15.00.

GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Spotykamy się na placu przy ostatnim przystanku PKS  na ul. Św. Katarzyny w Cięcinie Górnej. 

ILE TO KOSZTUJE?

Dzieci do lat 3 uczestniczą w wycieczce nieodpłatnie, pozostałe osoby – 30 zł/osoba.

UWAGA!

Prosimy ubrać wygodne obuwie (najlepiej górskie) i nakrycie głowy chroniące przed słońcem. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu peleryn (dla dzieci i dorosłych) na wypadek deszczu a także kanapek i napojów. Wprawdzie nie będziemy wchodzić wyczynowo pod górę, jednak podejście jest dosyć strome.

W razie pytań prosimy o telefon: 789 363 273 lub 604 063 709.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

< powrót do listy

OŚRODEK PROMOCJI GMINY WĘGIERSKA GÓRKA
34-350 Węgierska Górka Os. XX-lecia II RP 12
powiat żywiecki
województwo: śląskie
NIP: 553-22-03-137

tel./ fax +48/33/864-21-87
www.wegierska-gorka.opg.pl
e-mail: wegierska-gorka@opg.pl
Czynny: od pon-pt w godzinach 8.00 - 16.00

projekt i wykonanie

© 2012 Węgierska Górka