Zadzwoń do nas

Dziś jest środa 24 kwietnia 2024 imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Sezon 2015 oficjalnie rozpoczęty!

Po 209 dniach zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina ponownie wrócili na trasy kolarskich zawodów. Sezon 2015 młodzi zawodnicy cięcińskiego klubu zainaugurowali w sobotę (25.04) w warszawskim Wilanowie, a dzień później Tomek i Rafał wystartowali w kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwsze koty za płoty

Pierwsze starty, zwłaszcza po tak długiej przerwie, mogą okazać się trudne. Mimo to, zawodnicy z Cięciny pokazali się z dobrej strony i mogą być zadowoleni ze swojego występu w Warszawie. Tradycyjnie już, organizatorzy przygotowali dla zawodników trzy długości trasy: Mini (42 km), Medio (63 km) i Grand Fondo (83 km). Zawodnicy UKS-u Masyw wystartowali na dystansie Mini oraz Medio.

Kilka słów o trasie

Start warszawskiej edycji Skandia Maratonu Lang Team usytuowany został w pobliżu barokowego Pałacu Królewskiego w Wilanowie. Co najważniejsze, w sobotę dopisała również pogoda, a do stolicy Polski ściągnęło prawie tysiąc zawodników. Trasa poprowadzona była szerokimi, utwardzonymi drogami i ścieżkami rowerowymi, co sprawiło że była ona bardzo szybka. Pierwszy zawodnik na dystansie Mini pokonał wyznaczoną trasę w czasie 1:09:51, natomiast pierwszy zawodnik z dystansu Medio zameldował się na mecie po 1:42:56.

Jak to wyglądało na mecie?

Najlepiej z całej drużyny w sobotę poradził sobie Jakub Ficoń, który w swojej kategorii wiekowej zajął 5 miejsce. Pozostali zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina zajęli miejsca w drugiej dziesiątce kategorii M-1 na dystansie Mini. Z trójki startującej na tym dystansie najszybciej do mety dotarł Dominik Caputa, który został sklasyfikowany na 14 miejscu. Dwa miejsca niżej na liście wyników znalazł się debiutujący w zawodach tak dużej rangi Rafał Loranc. Tomek Glac, po bolesnym upadku kilka kilometrów przed metą, w sobotę zajął 18 lokatę.

Szczegółowe wyniki:

Imię i Nazwisko               Dystans               Kategoria           Czas                                      Miejsce w kategorii
Ficoń Jakub                       Medio                  M-1                       2:02:43                                 5
Caputa Dominik              Mini                      M-1                       1:21:33                                 14
Loranc Rafał                      Mini                      M-1                       1:24:30                                 16
Glac Tomasz                      Mini                      M-1                       1:26:10                                 18

Pierwsze punkty w Tarnogórze

Miniony weekend niewątpliwie był dla zawodników UKS-u Masyw Cięcina bardzo intensywny. Dwa wymagające starty w dwa dni były sporym sprawdzianem ich aktualnej dyspozycji. Wyniki drugiego dnia startów pokazują jednak, że zawodnicy z Cięciny zdali ten egzamin śpiewająco.

Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nadały zawodom o Puchar Ziemi Leżajskiej dodatkowego znaczenia. Do walki o punkty w kategorii Junior Młodszy stanęło 45 zawodników. Przypomnijmy, że punkty do końcowej klasyfikacji zdobywa tylko 25 najlepszych kolarzy. Wśród tych 25 najszybszych w tym dniu zawodników znalazł się zawodnik UKS-u Masyw Cięcina. Tomek Glac – bo o nim mowa – sklasyfikowany został na 20 pozycji i tym samym wywalczył bardzo cenne 5 punktów. Rafałowi, niestety nie udało wywalczyć się punktów, ale podobnie jak w przypadku maratonu, niedzielny start w zawodach XC był jego debiutem.

Sezon rowerowy 2015 rozpoczął się na dobre. Już za dwa tygodnie zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina zawitają do stolicy Małopolski. W Krakowie powalczą o kolejne punkty w klasyfikacji Skandia Maratonu.