Aktualności
12-04-2017

Szkolenie praktyczne w obsłudze sprzętu do ratownictwa technicznego w Cięcinie

Pracowicie rozpoczęli II kwartał strażacy z OSP w Gminie Węgierska  Górka. W sobotę – 1 kwietnia w strażnicy OSP w Cięcinie i na parkingu obok niej przeprowadzono szkolenie praktyczne z obsługi sprzętu do ratownictwa technicznego. Tego rodzaju sprzętem  dysponują już wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne w Gminie.

Wzmożony ruch samochodowy, na krętej, biegnącej w większości przez teren zabudowany trasie S – 1 powoduje, że praktycznie co tydzień dochodzi do kolizji, wypadnięć  z jezdni, uszkodzeń płotów i budynków. Co tydzień też strażacy muszą usuwać z jezdni wraki pojazdów, udzielać pomocy poszkodowanym kierowcom, pasażerom i osobom postronnym.  Taka sytuacja wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności w obsłudze skomplikowanego, drogiego, a jednocześnie niebezpiecznego sprzętu specjalistycznego, którym nasze jednostki dysponują od niedawna.

1 kwietnia podczas szkolenia, przy użyciu 2 pojazdów przeznaczonych do kasacji  ćwiczono m.in. stabilizację pojazdów uszkodzonych, uwalnianie poszkodowanych z zakleszczonych pojazdów stojących na kołach, przewróconych na bok i na dach, udzielanie I pomocy poszkodowanym, zabezpieczanie terenu akcji, neutralizację rozlewisk oleju i paliwa.

E.K.

 

< powrót do listy

OŚRODEK PROMOCJI GMINY WĘGIERSKA GÓRKA
34-350 Węgierska Górka Os. XX-lecia II RP 12
powiat żywiecki
województwo: śląskie
NIP: 553-22-03-137

tel./ fax +48/33/864-21-87
www.wegierska-gorka.opg.pl
e-mail: wegierska-gorka@opg.pl
Czynny: od pon-pt w godzinach 8.00 - 16.00

projekt i wykonanie

© 2012 Węgierska Górka