Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Zakończenie sezonu Maratonem w Kwidzynie

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Zawodnicy UKS – u Masyw Cięcina w sobotę w Kwidzynie zakończyli tegoroczny sezon startów w Skandia Maraton Lang Team. Finałowa edycja w Kwidzynie była jednocześnie ostatnim tegorocznym startem zawodników z Cięciny.

W sobotę zawodnicy UKS – u Masyw Cięcina rywalizowali na dwóch dystansach. Trasa MINI Maratonu liczyła 44 kilometry oraz 200 metrów przewyższeń natomiast średni dystans Medio miał 63 kilometry i 240 metrów przewyższeń. Wszystkie trasy otrzymały od organizatorów 3 punkty w dziesięciostopniowej skali punktowej.

Zawodnicy UKS – u cel na sobotni start mieli jeden: Jak najlepiej zakończyć sezon. Założony cel udało się zrealizować całej trójce zawodników. Kuba, Dominik oraz Tomek zmagania w finałowej edycji Skandia Maraton Lang team zakończyli w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach wiekowych. Na ósmym miejscu w kategorii M -1 na dystansie MINI z czasem 1:35:40 sklasyfikowany został Dominik Caputa. Dziewiąte miejsce w tej samej kategorii zajął Tomek Glac, który trasę MINI maratonu pokonał w czasie 1:36:29. Po raz kolejny na średnim dystansie Medio swoich sił spróbował Kuba Ficoń. Ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu z czasem 2:18:43 w kategorii M-1.

Dobra postawa zawodników z Cięciny miała również swoje odzwierciedlenie w klasyfikacji Generalnej. Najlepszy rezultat osiągnął Tomek Glac, który w Kwidzynie stanął na drugim stopniu podium w kategorii M-1. W tej samej kategorii na pozycji dziewiątej sklasyfikowany został Dominik Caputa. Na szóstym miejscu w kategorii M-1 na dystansie Medio rywalizację w tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team zakończył Kuba Ficoń. Warto dodać, iż zarówno Kuba jak i Dominik nie mieli wszystkich uwzględnianych sześciu startów. Gdyby nie to ich miejsca w Klasyfikacji Generalnej na pewno byłyby wyższe.

Start w Kwidzynie był ostatnim tegorocznym maratonem dla zawodników UKS-u Masyw Cięcina. Teraz  młodych kolarzy czeka roztrenowanie i zasłużony odpoczynek. Do treningów wrócą w okolicach lutego, aby nowy sezon 2015 zacząć od razu od mocnego uderzenia.